Rok szkolny 2017/2018 (27)

piątek, 11 maj 2018 10:08

Już po egzaminach gimnazjalnych

W dniach 18 – 20 kwietnia 2018 r.  80-ciu uczniów klas trzecich przystąpiło do zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych. Laureaci konkursów wojewódzkich byli zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu: ucz. Oliwia Armatys nie rozwiązywała arkusza z historii i wos-u, natomiast ucz. Kacper Balcerek – z matematyki. Język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym zdawało 73 uczniów, a pozostali – język niemiecki na poziomie podstawowym. Wszystkie egzaminy odbyły się zgodnie z procedurami, w spokojnej, miłej atmosferze. Wyniki egzaminów uczniowie poznają dopiero 15 czerwca br., natomiast zaświadczenia OKE – w dniu rozdania świadectw, czyli 22 czerwca br.

środa, 11 kwiecień 2018 11:41

Wspieramy podopiecznych programu „Adopcja na odległość”

W roku szkolnym 2015/2016 pani Dyrektor zadeklarowała trzyletni udział szkoły w programie Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego „Adopcja na odległość”. Udział w tym dziele to dowód, że społeczność gimnazjalna rozumie potrzebę niesienia finansowej pomocy, której celem jest kształcenie ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Samorząd Uczniowski po raz trzeci podjął się zebrania kwoty, która pozwoli pokryć roczny koszt nauki jednego dziecka, i przekazał 14 marca 2018 r. na konto SOM zebrane 520 zł. Szkoła otrzymała podziękowanie.

wtorek, 03 kwiecień 2018 08:23

"Wyślij pączka do Afryki 2018"

Samorząd Uczniowski przekazał wpłatę w ramach akcji, za co do szkoły nadeszło podziękowanie.

"Bardzo dziękujemy Państwu za wpłatę na akcję "wyślij pączka do Afryki 2018", którą otrzymaliśmy. Darowizna na kwotę 60.00 PLN wysłana w imieniu Państwa Szkoły sprawi, że projekty dożywiania dzieci, budowy szkoły, kaplic, wykopanie studni i wiele innych, będą mogły być w tym roku zrealizowane w Republice Środkowoafrykańskiej. Przyłączenie się do naszej akcji niesie wartość wychowawczą. Wyrabia w dzieciach nawyk dzielenia się z ludźmi potrzebującymi, uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka, uczy współdziałania w grupie. Jestem przekonany, że Uczniowie i Nauczyciele Państwa Szkoły mają świadomość tego, że: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest,  nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

br. Jerzy Steliga

środa, 28 marzec 2018 10:52

OD NIEDZIELI PALMOWEJ DO LANEGO PONIEDZIAŁKU

28 marca 2018 r. społeczność gimnazjalna zebrała się w auli szkolnej, by złożyć sobie świąteczne życzenia, a także przygotować się do przeżywania Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców oraz pani mgr Małgorzaty Koniecznej przygotowali ciekawe, obszerne informacje o poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia oraz dniach świątecznych i przedstawili je w formie prezentacji multimedialnej. Niedzielę Palmową i Wielki Czwartek zaprezentowali ucz. klasy II A Oliwia Dostatnia i Alan Wietecki. Wydarzenia Wielkiego Piątku, w tym Drogę Krzyżową ukazały uczennice II B – Olga Suleyman, Jagoda Madej i Natalia Tyrakowska. O pisankach, święconce i odwiedzaniu grobu pańskiego w kościołach opowiadały Nikola Dziwińska i Natalia Iwańska z klasy III B. Symbolikę śniadania wielkanocnego pięknie objaśniła ucz. klasy III C Kinga Krupa, natomiast tradycje polewania się wodą w Poniedziałek Wielkanocny przedstawili Oliwia Armatys i Kamil Kucharski z klasy III A. Na koniec Samorząd Uczniowski złożył życzenia, by nadchodzące dni świąteczne były radosne i ciepłe, ale też pełne modlitwy i refleksji.

piątek, 23 marzec 2018 09:59

GRATULACJE DLA OLIWII ARMATYS

9 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr XV w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, do którego przystąpiło 105 gimnazjalistów z całej Wielkopolski. W ciągu 90 minut uczniowie musieli rozwiązać 37 zadań. Zadania były bardzo zróżnicowane ( otwarte, zamknięte, prawda, fałsz, podać rozstrzygnięcie, uzasadnienie). Aby otrzymać tytuł laureata należało zdobyć minimum 42 punkty na 50 możliwych. OLIWIA ARMATYS z klasy 3A zdobyła 43 punkty, została laureatką i jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z zakresu historii i wos-u. Uczennicę do konkursu przygotowała pani mgr Bogna Kajda. Gratulacje dla uczennicy, jej rodziców i nauczyciela historii.

czwartek, 22 marzec 2018 11:06

„WIOSNA – CIEPLEJSZY WIEJE WIATR…”

Pierwszy dzień wiosny był w gimnazjum dniem pełnym radości, ciekawych działań i zaciętej rywalizacji. 21 marca 2018 r. od samego rana uczniowie realizowali projekt pt. „Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…”, którego celem była integracja społeczności gimnazjalnej, ale również prezentacja wiedzy i umiejętności poprzez wykonywanie zadań w pięciu kategoriach:  SPRAWNE CIAŁO, ŚWIEŻY UMYSŁ, ZDROWY POSIŁEK, MODNY STRÓJ, TANECZNY KROK. Każdy uczeń wykonywał chociaż jedno zadanie, które podlegało ocenie, więc zdobywał punkty dla swojej klasy.  Najlepsza klasa II A otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców na przejazd do Kalisza.

czwartek, 15 marzec 2018 12:07

Edukacja teatralna

14 marca 2018 r. Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, z którym współpracuje nasze gimnazjum, już po raz drugi zaprosił uczniów klas III na adaptację sztuki wielkiego mistrza pióra Jeana Baptiste Poquelina, znanego jako Molier. Uczniowie pod opieką organizatora wyjazdu - pani mgr Małgorzaty Koniecznej i innych nauczycieli udali się do Ostrzeszowa, by w kinoteatrze „Piast” obejrzeć komedię „Skąpiec”. Na widzów czekało wiele atrakcji, przede wszystkim poznali historię niepohamowanej miłość Harpagona do dóbr materialnych, ale również uczestniczyli w lekcji na temat historii teatru europejskiego. Dramat Moliera jest lekturą szkolną, więc możliwość obejrzenia jej w teatrze to szansa na lepsze przygotowanie do egzaminu, a w dorosłym życiu - korzystania z dóbr kultury.