środa, 28 marzec 2018 10:52

OD NIEDZIELI PALMOWEJ DO LANEGO PONIEDZIAŁKU

28 marca 2018 r. społeczność gimnazjalna zebrała się w auli szkolnej, by złożyć sobie świąteczne życzenia, a także przygotować się do przeżywania Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców oraz pani mgr Małgorzaty Koniecznej przygotowali ciekawe, obszerne informacje o poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia oraz dniach świątecznych i przedstawili je w formie prezentacji multimedialnej. Niedzielę Palmową i Wielki Czwartek zaprezentowali ucz. klasy II A Oliwia Dostatnia i Alan Wietecki. Wydarzenia Wielkiego Piątku, w tym Drogę Krzyżową ukazały uczennice II B – Olga Suleyman, Jagoda Madej i Natalia Tyrakowska. O pisankach, święconce i odwiedzaniu grobu pańskiego w kościołach opowiadały Nikola Dziwińska i Natalia Iwańska z klasy III B. Symbolikę śniadania wielkanocnego pięknie objaśniła ucz. klasy III C Kinga Krupa, natomiast tradycje polewania się wodą w Poniedziałek Wielkanocny przedstawili Oliwia Armatys i Kamil Kucharski z klasy III A. Na koniec Samorząd Uczniowski złożył życzenia, by nadchodzące dni świąteczne były radosne i ciepłe, ale też pełne modlitwy i refleksji.