poniedziałek, 11 czerwiec 2018 10:55

Szkolny Dzień Zdrowia’ 2018

Dnia 30 maja 2018r. w Gimnazjum w Grabowie nad Prosną odbył się Szkolny Dzień Zdrowia.  Uczniowie brali udział w spotkaniu na temat „Higiena jamy ustnej”, którego celem było uświadomienie, jak zadbać o piękny uśmiech i uwrażliwienie młodzieży na skutki nieprawidłowego dbania o jamę ustną. Pogadankę z pokazem multimedialnym przedstawił lekarz dentysta pan Andrzej Stojanowski. W drugiej części imprezy odbył się quiz z zakresu zdrowia, prawidłowego odżywiania i profilaktyki. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania i zbierali punkty. Wygrała klasa III A, drugie miejsce zdobyła III B, na trzecim miejscu znalazła się klasa II A. Wszyscy biorący udział w quizie i w konkurencjach sprawnościowych dostali nagrody, o co zadbały organizatorki – panie mgr Kwiryna Świerczek, mgr Agnieszka Jończak i higienistka szkolna pani Teresa Domin.