poniedziałek, 18 czerwiec 2018 20:23

Na wycieczce w Czechach i Wiedniu

W dniach 4 - 6 czerwca 2018 r. 45-u uczniów z klas 2 a, 3 b, 3 c  pod opieką pań Haliny Nowak, Katarzyny Niełacnej, Agnieszki Jończyk oraz pana Jana Zielińskiego uczestniczyło w wycieczce szkolnej do  Czech i Wiednia. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali piękny zamek pokrzyżacki w Bouzov,  miasteczko  Ołomuniec  oraz Zlin. W drugim dniu wycieczki poznawali Wiedeń: Pałac Schönbrunn, Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą, Ringstrasse, pomnik Straussa i Mozarta, Parlament, Ratusz Hofburg, Katedrę św. Stefana.  Wieczorem udali  się do wesołego miasteczka Prater, gdzie niezapomnianych wrażeń dostarczyła przejażdżka Diabelskim Kołem, podczas której z wagoników mogli podziwiać  panoramę miasta. W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki zwiedzili piękny zespół parkowo-pałacowy w  Lednice, Morawski Kras z najpiękniejszą jaskinią Punkevni  na Morawach, a także płynęli łodziami podziemną rzeką w jaskini Macochy. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.